אולם כנסיםירידים הם שם כולל למגוון סוגי אירועים והפנינג, הכוללים מכירות, שיווק, מיתוג, חשיפה ויחסי ציבור במגוון רמות וסוגים. כדי להבטיח הצלחה של ירידים, חשוב להסתייע בשירותים מקצועיים של הפקת אירועים עסקיים, שכן הפקת ירידים דורשת מיומנויות מולטיטסקינג מורכבות ומומחיות בכל שלבי הפקת האירוע.

ירידים הינם אירועים עסקיים לכל דבר, והפקה מקצועית שלהם תעניק את הבמה הנכונה למגוון בתי עסק שייקחו בהם חלק. חברת הפקות מקצועית תדע להעניק לאירוע את האופי המתאים, בין אם מדובר על יריד פופולרי ועממי או יוקרתי באופן שימשוך את הקהל הנכון ויגשים את מטרות האירוע באופן הטוב ביותר.

הפקת ירידים – מקום לאירוע ואלמנטים נוספים עליהם חשוב לשים דגש

כשמדובר על כל אירועים עסקיים, ובכלל זאת ירידים, חשוב לבחור מקום לאירוע שיספק את החללים הדרושים לפעילויות המתוכננות בו ויתאים לאופי האירוע כדי להותיר רושם חיובי בקרב משתתפי האירוע. חשוב להחליט טרם חיפוש מקום לאירוע ופנייה לספקים שונים מה האג’נדה של היריד, האם מדובר ביריד עם ניחוח יוקרתי או ביריד עם אווירת שוק, אילו סוגי עסקים תרצו שייקחו חלק באירוע וכן איזה קהל תרצו שהיריד ימשוך.

חשוב לבדוק את המיקום של המקומות שאתם שוקלים עבור האירוע ודרכי הגישה אליהם. חשוב לבחור במקום הנמצא בסמוך לצירי תנועה מרכזיים שיקלו על ההגעה אליו. לא פעם, הבחירה תהיה באופציה של מרכז כנסים שכן מרכזי כנסים לרוב נמצאים במיקומים מרכזיים נוחים להגעה הן בתחבורה ציבורית והן ברכב פרטי, והן מציעים מגוון סוגי חללים – חללים סגורים דוגמת אולם כנסים וכן חללים פתוחים תחת כיפת השמיים, כך שניתן לבחור את החללים המתאימים לצרכי האירוע.

כשמתכננים אירוע עסקי, יש להציב מסגרת תקציב ולהתנהל על פיה. מסגרת התקציב תסייע בהפקה נכונה ואחראית של האירוע על כל היבטיו. תקציב נכבד במיוחד אינו מבטיח בהכרח אירוע מוצלח. הצלחה של אירוע עסקי מובטחת קודם כל על ידי מחשבה מקדימה, סדר, ארגון וחשיבה מחוץ לקופסא.

חשוב לתכנן יריד אשר יעניק לקהל את החוויה הרצויה, וכן יאפשר לבעלי העסקים להציג את המוצרים ו/או השירותים שלהם בצורה הטובה ביותר, באופן מרשים ואטרקטיבי. ישנם סוגים שונים של ירידים, בהתאם לתחומי העיסוק השונים בשוק והקהל אליו שהיריד מבקש למשוך. שני אספקטים אלו ישפיעו על אופי האירוע, סוגי הפעילויות והתכנים שישולבו בו וסוגי העסקים שייקחו חלק ביריד. לדוגמה ירידי אוכל וטעמים אשר פונים לקהל הרחב, למשל, יתאימו לבתי עסק של מסעדות, בתי קפה, ביסטרו וכדומה. לעומת זאת, ירידי תיירות מקצועיים יתאימו לבתי מלון, בתי הארחה, חברות המציעות אטרקציות שונות וכו’ אשר מעוניינים ליצור קשרים עסקיים אלו עם אלו.